poniedziałek, 30 czerwca 2014

Surah Al-Baqarah, Werset 67, z cyklu Skarb Quranu [Quranic Gem] - Nouman Ali Khan Ramadan juz 1Surah Al-Baqarah (Krowa), 2), Werset 67


I kiedy powiedział Mojżesz do swego ludu: "Zaprawdę, Bóg nakazuje wam zabić krowę!" – oni powiedzieli: "Czy ty sobie z nas żartujesz?" On powiedział: "Uciekam się do Boga, by nie być między głupimi [tłumaczenie Bielawski]!" z arabskiego [żeby panowac nad swoimi emocjami - (Qāla ‘A`ūdhu Billāhi An ‘Akūna Mina Al-Jāhilīn)]

 

Asalamu alaikum Qur’an Weekly.

W tym krótkim przypomnieniu chcę sie z wami czymś podzielić z sury Krowa wers 67, w której Bóg mówi o incydencie z krową. Oczywiście sura Baqarah nazywa się krowa. Kiedy Mojżesz (pokój niech będzie z nim) powiedział do swojego narodu: „bez wątpliwości to Bóg nakazał wam, abyście zabili krowę”. Ich pierwsza odpowiedzią było: (‘Atattakhidhunā Huzūan) "Czy ty sobie z nas żartujesz?" Chcesz, abyśmy zabili krowę? Właśnie popełniono morderstwo, a Boga odpowiedź jest, abyśmy ubili krowę? Brzmi to trochę smiesznie.


Dzielę się tym jako moje pierwsze przypomnienie, ponieważ Bóg pokazał jaka była ich reakcja wobec instrukcji Boga. Prorok przekazuje ci polecenie od Boga, zabij krowę. I nie ważne czy wydaje ci się to logiczne czy nie, to jest polecenie Boga i jest ważne, ponieważ przychodzi poprzez Jego wysłannika Mojżesza (pokój z nim). Ale twoją odpowiedzią jest: „Zartujesz sobie? (‘Atattakhidhunā Huzūan) Żartujesz sobie z nami?


To jest wspomniane, bowiem jest to problem ponadczasowy. Nawet dzisiaj znajdziesz ludzi, którzy słyszeli o muzułmanach, którzy słysząc polecenie jasno pochodzące od wysłannika Boga (salallaho alayhi wasalaam) powiedzą: „Żartujesz sobie? Mówisz poważnie? "Taka będzie ich reakcja. "Nie mówisz na poważnie. To jest to, co islam chce? To jest to, co mówi, Szariat? To co hadisy mówią? To jest to, co mówi wers? Niemożliwe, to nie ma żadnego sensu,itp.


I tego typu reakcja bardzo zdenerwowała Mojżesza (pokój z nim), więc w tym samym wersecie , powiedział:

قَالَ

أَعُوذُ

 بِاللَّهِ     (Qāla ‘A`ūdhu Billāhi) „Szukam schronienia u Boga”,

przed czym?


  

أَنْ

أَكُونَ

مِنَ

الْجَاهِ

 لِينَ      (‘An ‘Akūna Mina Al-Jāhilīn) by nie być między tymi, którzy stracili kontrolę nad swoimi emocjami”.  (Jāhil) jest przeciwieństwem (‘Āqil).


(‘Āqil) عاقل  to ktoś kto kontroluje swoje emocje, جاهِل (Jāhil) to ktoś kto stracił panowanie nad swoimi emocjami.


W ostatniej minucie chcę wam przypomnieć, że ten wers nie jest jedynie ostrzeżeniem dla tych, którzy żartują sobie z poleceń Boga. Z drugiej strony jest to również ostrzeżenie dla tych, którzy dostarczają przesłanie Boga, którzy próbują robić pracę proroków i kiedy mówią coś od Boga a inni się z tego wyśmiewają, że nie powinni wtedy tracić panowanie nad sobą. Bowiem Mojższesz (pokój z nim) natychmiast szukał schronienia u Boga przed Jahil, przed straceniem panowania nad sobą. Innymi słowy to bardzo zdenerwowało go, ale nie chciał stracić nerwów, bo wtedy nie byłby w stanie dobrze wykonywać swojego zadania. Tak więc, niesienie przesłania islamu i doradzanie dla zadowolenia Boga wymaga posiadania grubej skóry i będzie trzeba sobie radzić z niektórymi bardzo nieprzyjemnymi ludźmi, którzy będą mówić różne niepoważne rzeczy i wtedy powinno się powiedzieć  (Qāla ‘A`ūdhu Billāhi An ‘Akūna Mina Al-Jāhilīn). Szukam schronienia u Allah przed straceniem panowania nad sobą/swoimi emocjami.

Niech Allah uczyni nas wśród tych, którzy nigdy nie żartują sobie z poleceń Boga, kiedy dają rady sobie i słyszą rzeczy, które są nieodpowiednie w odpowiedzi, są w stanie kontrolować swoje emocje i kontrolować swój temperament.


 FILM w orginalnej wersjiwtorek, 24 czerwca 2014

Linda Sarsour, o niej nie usłyszycie w TVP

 

Linda Sarsour jest kobietą pracującą, działaczką społeczną i matką trójki dzieci. Ambitna, szczera i niezależna, Linda łamie stereotypy kobiet muzułmańskich jednocześnie pielęgnując jej dziedzictwo religijne i etniczne. Obecnie jest adwokatem i Koordynatorem Krajowej Sieci Arabskich Wspólnot Amerykańskich (NNAAC), sieci 22 organizacji arabskich w 11 amerykańskich stanach oraz w Dystrykcie Kolumbii.

Lokalnie działa jako dyrektor Arab American Association of New York, w biurze usług społecznych w służbie społeczności arabskiej w Nowym Jorku. Linda jest mocna w zakresie rozwoju społeczności, upełnomocnienia młodzieży, organizowania społeczności, zaangażowania obywatelskiego i wspierania praw imigrantów.

link 

Linda o sobie:

"Jestem Amerykanką pochodzenia Palestyńskiego działaczką. Poświęciłem swoje życie dla sprawy - aby stworzyć sprawiedliwe społeczeństwo dla wszystkich i kiedy mówię WSZYSCY - mam na myśli wszystkich, niezależnie od tego, kim jesteś i skąd pochodzisz. Mówię to, co jest w mojej głowie i nie boję się bronić tego w co wierzę, nawet jeśli oznaczałoby to pozostanie samą. Uwielbiam rozmawiać o polityce i poznawać nowych ludzi. Żyję mając nadzieję, że mogę zostawić spuściznę dla moich dzieci i wnuków. Ten świat należy do nas i musimy chronić go od korupcji i niesprawiedliwości." 

blog 

wtorek, 10 czerwca 2014

Magda Amer

Magda Amer jest "Daiya" czyli nawołująca do Islamu w Kairze, Egipt. Posiada licencjat Uniwersytetu al-Azhar w Egipcie, uczy islamu oraz uczy w kilku meczetach w Kairze. Jest biochemikiem i lekarzem medycyny alternatywnej, posiada homeopatyczny sklep na przedmieściach Kairu. W jej sklepie, uczy o medycynie i żywieniu stosowanej przez Proroka Muhammada (salla Allahu alejhi wa sallam). Jest autorem wielu książek, w tym Prawa i Tolerancja w Islamie (Rights and Tolerance in Islam), Cuda Stworzenia Ludzkiej Natury (The Miraculous Nature of Human Creation, i Tajemnice Ablucji) i Tajemnice Ablucji (The Secrets of Ablution).

 

Uzyskała:

 Doktorat (PhD) uzyskane z `Ain Shams University z Organicznej Analizy Chemicznej

 
MA uzyskane z `Ain Shams University z Organicznej Analizy Chemicznej

 
MA uzyskane w Wojskowej Akademii Medycznej z Mikrobiologii Medycznej

 
Dyplom Analiz Chemicznych uzyskanych z Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Kairze

 
Dyplom Cytologii i Histologii otrzymany od Cochin Port Royal w Paryżu

  Certyfikat z Medycyny alternatywnej uzyskany w London International College Homeopatii (Lich)
   Londyn - Anglia

 
Studiowała różne gałęzie medycyny alternatywnej, w tym:

       Homeopatia - Refleksologia - Chińskia Akupunktura - terapia ziołowa - Terapia olejem -
       Flower Extract Therapy - stawianie baniek - chromoterapia - Terapia Żywienia

       Mind Mapping (Tony Buzan)

      
Nauka szybkiego czytania


Studiowała w Kanadyjskim Centrum w celu uzyskania certyfikatu dla akredytowanych                profesjonalnych trenerów w:

        Hipnotyzm
        Moc Ludzkiej Energii (PWC) (poziom A i B)
        Neuro-Linguistic Programming (NLP)

FILM

STRONA O NIEJ

Hanan al-Lahham - socrates sheikha (uczona)

Hanan al-Lahham jest nauczycielem religii w Damaszku, w Syrii. Mimo, że nie otrzymała za mlodu formalnego wykształcenia w islamie, starała się jednak zdobywac wiedze i teraz prowadzi kursy na całym arabskim świecie i pisze "Tafsir" lub komentarze i interpretacje do Koranu. Używa metodę Sokratesa w nauczaniu oraz zachęca do dyskusji w czasie jej lekcji religii. Metode ta stosuje rowniez w swoim pisaniu.

Film